امکان رسیدگی غیر حضوری به سوابق بیمه شدگان در سامانه

رسیدگی غیر حضوری به سوابق بیمه شدگان در سامانه

رسیدگی غیر حضوری به سوابق بیمه شدگان در سامانهReviewed by مشاور تامین اجتماعی on Dec 27Rating:

رسیدگی غیر حضوری به سوابق بیمه شدگان در سامانه

مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان از ثبت و رسیدگی به اعتراض بیمه شدگان در سامانه نمایش اینترنتی سوابق بیمه ای به صورت غیر حضوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی هرمزگان، سید فاضل حیدری بلوکی در این رابطه اظهار نمود: بیمه شدگانی که پس از مشاهده سوابق بیمه ای به سابقه خود اعتراض دارند یا فکر می نمایند بخشی از سوابق بیمه ای آنها منظور نشده ، از این پس می توانند از مراجعه حضوری به شعب خودداری نمایند.

وی افزود: این امکان در پی استقبال  جامعه  تحت  پوشش  از سامانه نمایش اینترنتی سوابق بیمه شدگان ودر راستای گسترش دامنه خدمات غیر حضوری، تسهیل و تسریع امور و افزایش رضایت مندی مخاطبان سازمان بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان فعال شده.

مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان خاطرنشان نمود: بیمه شدگان می توانند پس از ورود به سامانه نمایش اینترنتی سوابق با استفاده از لینک سوابق بیمه در پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی   https://savabegh.tamin.ir و مشاهده اطلاعات هویتی و سوابق خود، درصورت وجود مغایرت اعتراضات خود را ارسال نمایند.

وی اضافه کرد: اعتراضات بیمه شدگان در مواردی که اطلاعات هویتی در این سامانه ناقص یا اشتباه می باشد یا سوابقی که دارای روزهای کارکرد ناقص می باشد و همچنین سوابقی که اطلاعات آن اصلا نمایش داده نمی شود، رسیدگی خواهد شد.

حیدری در پایان یادآور شد: بیمه شدگان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این اداره کل، در منزل یا در هر مکانی که دسترسی به اینترنت داشته باشند کلیه سوابق پرداخت حق بیمه خود نزد سازمان تامین اجتماعی را رویت نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *