بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعیReviewed by مشاور تامین اجتماعی on Dec 27Rating:

بیمه تامین اجتماعی

در قوانین تامین اجتماعی میزان حق بیمه به دو شیوه تعیین می گردد.یکی از طریق درصد مشخصی از مزد یا حقوق که همراه قانون بیمه بیکاری می باشد و دیگری تعیین بیمه به صورت مقطوع و علی الراس که در مواد ۳۵، ۳۹، ۴۰ و ۴۱ به آن اشاره شده  .

دو مورد جریمه پیش بینی شده عبارتند از : مورد اول عدم تنظیم و ارسال صورت مزد و حقوق بیمه شدگان که طبق ماده سی و نهم میزان ۱۰ % جریمه در نظر گرفته شده و مورد دوم عدم پرداخت تمام یا قسمتی از حق بیمه و بیمه بیکاری که میزان جریمه آن ۲ % تمام یا کسر بدهی قطعی پرداخت نشده به ازاء هر ماه تاخیر می باشد. در مورد قراردادهای پیمانکاری و خدماتی همانطوریکه میدانید در 2 حالت مورد رسیدگی قرار می گیرد: یکی در زمان اخذ مفاصاحساب تامین اجتماعی و دیگر در زمان حسابرسی دفاتر از طرف حسابرسان تامین اجتماعی

مشکل بسیاری از مدیران با این مشکل می باشد که آیا در حال حاضر میزان جرائم تعیین شده از سوی سازمان تامین اجتماعی، قابل اعتراض در هیات های تشخیص مطالبات می باشد یا خیر؟

نکته مهمی که باید در این قسمت به آن توجه داشته باشید تفکیک2 واژه علی الوصول خسارت با جریمه می باشد. اصولاً جریمه به صندوق دولت واریز می شود و وارد حساب زیان دیده نمی گردد . بطور کلی رسیدگی به اختلافات مربوط به میزان جرائم در صلاحیت هیات های تشخیص می باشد.

در صورتی که کارفرما به میزان حق بیمه و خسارات تعیین شده اعتراض داشته باشد، می تواند اعتراض خود را در هیات های تشخیص مطالبات مطرح نماید

 

انواع اعتراض در بیمه تامین اجتماعی شامل موارد زیر است:

  • اعتراض به اشتباه در تعیین مزد یا حقوق مبنای محاسبه بیمه
  • اعتراض به اشتباه در محاسبه درصدها
  • اعتراض به اشتباه در تعیین حق بیمه مقطوع و علی الراس
  • اعتراض به اشتباه در تعداد کارگران
  • اعتراض به مواعد و درصدهای لحاظ شده در محاسبه جرائم

 

نحوه تقدیم اعتراض، هزینه و مهلت آن:

پس از ابلاغ موارد مطالبه به کارفرما از طرف سازمان تامین اجتماعی، وی می تواند اعتراض خود را تا سی روز از تاریخ ابلاغ به طور کتبی به شعبه یا کارگزاری مربوط ارائه نماید.البته برای اعتراض نویسی فرم های خاصی را سازمان در نظر گرفته  که مدیران باید متن اعتراض را درج نمایند.به محض ارائه به شعبه، آنها اعتراض مندرج در فرم را در داخل دفتر و اتوماسیون خود ثبت می نمایند.

نکته : عدم درج اعتراض در داخل فرم، به منزله عدم پذیرش نامه اعتراض محسوب نمی گردد.

هزینه اعتراض هم طبق ماده یک آیین نامه معمولا ناچیز می باشد پرداخت گردد ( قبلاً این مبلغ ۶۰۰۰ ریال ) تعیین شده بود.کارفرما موظف می باشد رسید پرداخت را همراه با فرم تکمیل شده به شعبه یا نمایندگی ذیربط ارائه نماید.

نکته شایان ذکر این می باشد که  همانطوری که اشاره کردم مهلت اعتراض سی روز از تاریخ ابلاغ می باشد ولی در مواردی که کارفرما به وسیله فکس یا پست سفارشی 2 قبضه به واحد مربوطه سازمان ارسال شده  تاریخ قبض ستی یا تاریخ تاییدیه فکس آخرین تاریخ اعتراض محسوب می گردد.

شخص ذینفع اعتراض یا خود کارفرما و یا نماینده قراردادی ، قضایی و قانونی از سوی قانون گذار تعیین می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *